מזה זמן רב תושבי רחוב ה' באייר בראשון לציון מתלוננים על מצוקת חניה. לטענתם, ברחוב פועל סוחר מכוניות, שמעמיד עשרות רכבים בחניות שאמורות לשרת את התושבים וכך מגדיל את המצוקה.

רחוב ה' באייר. "השכן מעמיד באופן קבוע כלי רכב גדולים למכירה"

רחוב ה' באייר הוא רחוב ארוך שאורכו כקילומטר, אך חוצים אותו רחובות רבים לרוחב ויוצרים מקטעים שונים.

לדברי הדיירים ברחוב, שגובל עם רחוב מבצע יואב, ישנו קטע של כ־250 מטרים שמצוקת החניה בו קשה ביותר בעקבות תנופת בנייה גדולה של בניינים חדשים בכל האזור. אלא שלטענתם, מה שמכביד עליהם ומחריף את המצוקה עוד יותר היא העובדה שאחד הדיירים השתלט על עשרות חניות ומשתמש בהן לצרכיו הפרטיים.

"אחד השכנים הוא סוחר כלי רכב שמעמיד על בסיס קבוע טנדרים גדולים, סוואנות ועוד שמיועדים למכירה", טען תושב הרחוב. "מדובר בכמה עשרות כלי רכב שחונים שם זמן רב ולא נמצאים בתנועה. לרבים מהם אין מדבקות של טסט, ככה שהם לא יכולים בכלל לעלות כעת על הכביש. המצב הזה רק מעצים את מצוקת החניה שקיימת ממילא אחרי שהושלמה בנייתם של בניינים חדשים".

לדברי התושבים, מצוקת החניה מאלצת רבים מהדיירים להחנות את רכביהם על המדרכות, מה שבתורו גורם סיכון להולכי הרגל שנאלצים ללכת על הכביש כי המדרכות חסומות.

"אני אישית מתקשר בכל סוף שבוע למוקד העירוני כדי להתלונן", טען הדייר. "פנינו לעירייה מספר פעמים והתלוננו על הבעיה הזו, פתחנו קריאה גם למוקד העירוני ואמרו לנו להתלונן שוב בלשכת ראש העירייה. למחרת קיבלנו תשובות מלשכת פניות הציבור ושם אמרו לנו שהנושא עבר לבחינת ועד התנועה העירונית. מאז עבר למעלה מחודש ומוזר שהוועדה עוד לא התכנסה כדי לספק לנו תשובות ופתרונות".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "בעקבות הפנייה נשלח פיקוח למקום שבדק את כל הרכבים ולא מצא רכב שמוגדר כנטוש. בכל מקרה, השבוע ועדת התנועה העבירה החלטה שהרחוב, הצבוע כיום באפור, ייצבע בלבן אפור וישמש לדיירי הרחוב".