תושבים המתגוררים בסמוך לצומת הרחובות ז'בוטינסקי ודובנוב בראשון לציון מוחים על כך שבשבועות האחרונים, לטענתם בידיעת העירייה, הפך מגרש החנייה הסמוך לבתיהם לאתר השלכת אשפה. מדובר בשטח פרטי שנמצא באחריות ובפיקוח העירייה ומיועד לבניית בתים צמודי קרקע. עד שזה יקרה עומד השטח ריק אך לטענת תושבי האיזור, לאחרונה הפך למפגע סביבתי.

 השטח המדובר. פסולת ומשאיות חונות | צילום: אבי מועלם

התושבים טוענים כי בשבועות האחרונים הפכו כמה נהגי משאיות, ככל הנראה כאלה המתגוררים בסמוך, את המגרש למקום החנייה שלהם, בעוד שבאתר מורשית רק חניית כלי רכב פרטיים.

"יש פה משאיות מסחריות ומשאיות אשפה והדבר הוא מטרד רציני ביותר", מסביר מנשה שלום, המתגורר בקרבת המגרש הריק. "מילא שכלי הרכב חונים פה, אבל לרוב הם עוזבים את המקום בשעות בוקר מוקדמות מאוד ורעש התנעת כלי הרכב והעשן שהם פולטים פשוט גורמים לנו לפגיעה באיכות החיים".

היבט נוסף אליו מתייחסים תושבי האיזור הוא העובדה שעל פי שילוט שהוצב בקרבת מקום תנועת משאיות באיזור זה אסורה על פי חוק.

עוד טוענים התושבים כי לא אחת הבחינו אף בכלי רכב של העירייה או כלים השייכים לעובדי קבלן העובדים בשירות העירייה שמשליכים במקום פסולת.

לדברי התושבים, גם פניות שהעבירו בנושא למוקד העירוני לא זכו לטיפול או למענה מסודר. "יש פה השלכה של פסולת וגם חומרי בניין ולנו לא מתאים שזה הפך למחסן", אומרים התושבים. "מבחינתנו השטח אמור להיות נקי ובוודאי שלא לשמש לחניה של כלי רכב כבדים שגורמים לרעש ופוגעים לנו באיכות החיים. הגיע הזמן שמישהו יאכוף את העניין הזה כי אנחנו פשוט מרגישים שלא סופרים אותנו".

תגובת העירייה: "מדובר בשטח פרטי שהחליף בעלים לאחרונה. הבעלים החדש קיבל התראה והתבקש לנקות ולגדר את השטח בתוך שבוע ימים. בנוסף נרשמו בימים האחרונים התראות למשאיות החונות במקום. אנו נפקח מקרוב אחר יישום ההוראות ונפעל בהתאם".