מספרה קהילתית חדשה נפתחה לאחרונה בבית ספר 'יוהנה ז'בוטינסקי' של רשת "עתיד" בבאר יעקב. על החיבור אמונה המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה בעיריית ראשון לציון.

מספרה קהילתית לתושבות ותיקות | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

תלמידי הרשת לומדים את מקצועות היופי וטיפוח החן, ובליווי אנשי מקצועי ובמסגרת ההכשרה המקצועית שלהם, מעניקים ימי טיפוח לתושבות הוותיקות בראשון לציון. גם המטפלות של הנשים המבוגרות זוכות ליום שכולו פינוק.

"כך מתחזק גם הקשר הבין דורי בצורה ה'יפה' ביותר, תרתי משמע. זוהי דוגמא נהדרת ליוזמה קהילתית, שכולם יוצאים נשכרים ממנה", מסבירה מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה, שירן לוסטיג. לדבריה, התושבות הוותיקות והמטפלות שלהן מברכות על ההזדמנות לצאת מהשגרה היום יומית השוחקת, ויוצאות לפעילות זו אפילו בימים חורפיים וגשומים ולמרות הקשיים הפיזיים.

גילה שרעבי, תושבת ותיקה בעיר, מספרת: "אנחנו ממש נהנות, זה יום שכולו פינוק, המתחיל מכיבוד קל,  ארוחת צהריים חמה, חברה טובה ואוירה טובה. זה ממש תענוג ועל הדרך אנחנו יוצאות יפות יותר".

יום פינוק לנשים הוותיקות | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

יוזמה זו היא חלק משירותים המוצעים בתכנית 'שייכות ראשונית'. פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה ובין הרשות למניעת אלימות, סמים ואלכוהול. במסגרת התכנית מוצע סל שירותים, המופעל באמצעות מתנדבים. המתנדבים מסייעים לאזרחים הוותיקים במיצוי זכויותיהם, בהפגת הבדידות ומהווים עבורם אוזן קשבת.

"חיפשתי שנים רבות מסגרת משמעותית להתנדב בה. תכנית זו היא תזכורת שיש בעיר שלנו ובקהילה תושבים שאכפת להם. להיות חלק מחיי קהילה זה דבר שמשמעותי בשבילי, ולכן אני ממשיכה להתנדב בתכנית החשובה הזו", מספרת חנית פלד, אחת המתנדבות בתכנית, ואחראית על ליווי הנשים במספרה.

תושבים המעוניינים להתנדב ולקחת חלק בתכנית 'שייכות ראשונית', מוזמנים ליצור קשר בטלפון: 039689952/9689909.