המי"קר, מועדון ילדים קהילתי ראשון לציון, יוצא לדרך, ומטרתו לתת מענה לשעות הפנאי של תלמידי כיתות ד' עד ו'. "כאשר לילד הצעיר אין מענה או מסגרת בשעות הפנאי, הוא לעיתים מעדיף להישאר בבית, מול המסך ולעיתים, הוא נסחף אחרי פעילות שלילית ברחוב", מסבירים יוזמי הרעיון במינהל הקהילה של ראשל"צ.

מסיבה במועדון הילדים | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

התכנית כרגע החלה לפעול כפיילוט של ארבעה מועדוני ילדים בעיר. "הרעיון למעשה הוא לתת מענה עירוני המותאם לכל הילדים" מסבירה דפנה שקורי, ראש מינהל קהילה בעירייה. "זיהינו שיש שלוש שכבות גיל שמסיבות שונות לא משתתפות במסגרות ופעילויות לאחר שעות הלימודים. ההורים ייקחו חלק בהבניית המענה והמועדונים יהיו פתוחים לכלל הילדים".

המועדונים יפעלו בתוך מרכזי הקהילה והמתנ"סים בשכונות. מדי שבוע תתקיים פעילות על פי קבוצות גיל ועניין. כך למשל תתקיים פעילות חברתית-קבוצתית, אותה מדריכים מד"צים בעלי תעודות הדרכה המוכרות במשרד החינוך, בנושאי תוכן שונים בדגש על חוויה קבוצתית וחברתית.

בנוסף יתקיימו תחרויות גיימינג, טורנירים ספורטיביים, מוזיקה, אמנויות במה, אמנות פלסטית ועוד.

היבט נוסף למועדון הילדים הוא פיתוח תחביבים ומיומנויות אישיות. במרחב המועדון יופעלו תחומי העשרה ולמידה על ידי מתנדבי מעורבות חברתית. כל מתנדב יביא ללימוד נושאי העשרה ולמידה שמעניינים אותו למשל: מוזיקה, תיאטרון, טבע, בישול, אמנות פלסטית וכו'.

המועדונים ישמשו גם כמרכזי למידה. במהלך הפעילות יוקצה זמן למידה והשלמת מטלות מבית הספר. בשעות הראשונות של הפעילות יוכלו הילדים לסיים את ההתחייבויות לבית הספר ואחר כך להתפנות למשחק ובילוי. את מרחב הלמידה יפעילו סטודנטים מלגאים.