היישומון העירוני | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

מעוניינים לרשום את ילדכם לכיתה א'? לשלם ארנונה או לבדוק מה מצב הפקקים בצירים הראשיים בעיר באמצעות המצלמות שמשדרות חי בראשון לציון? את כל זה תוכלו לעשות מעכשיו עם הקפה בבית.

בעיריית ראשל"צ מדווחים שהיישומון העירוני (אפליקציה) עבר מתיחת פנים, ושירותים נוספים צורפו ובכך מאפשרים ביצוע מגוון פעולות מכל מקום בכל זמן וללא צורך בהגעה לבניין העירייה. לצורך כך ביצע אגף התקשוב העירוני, בראשות איציק כרמלי, ניתוח ומיפוי של כל הנושאים שנמצאו כבעלי עניין רב בקרב התושבים, וניתן לתת להם מענה במערכת דיגיטלית.

כך התברר שלתושבי ראשל"צ חשוב לקבל מידע בזמן אמת כמו צבע הדגל בחוף הים, מידע על פי רחוב, ימי פינוי והוצאת גזם, שידור חי במצלמות העירוניות, מידע על אירועים ומופעים בעיר ועוד.

ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: "כחלק ממהפכת השירות ובמסגרת מדיניות העירייה לשקיפות מידע, שמנו לעצמנו כמטרה להנגיש כמה שיותר את השירותים העירוניים על מנת לשפר ולייעל את עבודת העירייה תוך מתן מענה קשוב, רגיש ומקצועי".

על כך הוסיפה חברת המועצה מעין פלח-שדה, המחזיקה בתיק עיר חכמה וחדשנות, ואמרה: "כחלק ממהלך לקידום העירייה לנגישה, שקופה, מקוונת ודיגיטלית, אנו מקדמים אפליקציה חדשנית אשר מנגישה את השירותים המתקדמים, והחשובים ביותר בתחום המוניציפלי. בעתיד הקרוב יעלו מערכות דיגיטליות תומכות נוספות שיקלו על מתן שירותים בעירייה".

היישומון ניתן להורדה במערכת אנדרואיד ו-IOS של אפל.