השבוע התקיים ערב ההוקרה השנתי למתנדבי ראשל"צ. בערב השתתפו אלף מתנדבים שפעילים כל השנה בארגונים ופרויקטים שונים. הערב נועד להוקיר את המתנדבים על פועלם ותרומתם לעיר ולקהילה. אנשים בני כל הגילאים שתורמים מזמנם החופשי במסירות ומוטיבציה מעוררי השראה.

אלה המתנדבים שזכו להוקרה:

איזי כנען | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

איזי כנען מנהל ויו"ר עמותת 'יעלים' - פועל למען ילדים ונוער בסיכון החל משנת 1998. בחדשנות ויצירתיות הגה את הרעיון להקנות ביטחון עצמי והכרה ביכולת המסוגלות של בני העדה האתיופית באמצעות קורס טייס ובשותפות עם חיל האוויר. איזי מסייע לנוער גם בכל שלבי בגיוס לצה"ל.

ניר מנחם מפרויקט 'בנק הזמן'

בחמש השנים האחרונות משלב מנחם חמש התנדבויות שונות. הוא מתנדב בעמותת 'שיעור ביחד' לתגבור הוראה במתמטיקה לכיתות ט', חבר בוועד מוסדי בבית ספר רמז, חבר בצוות מנהיגות קהילתית בשכון המזרח, מנחה שני ילדי אומנה עם עמותת משלימים לחינוך וראש צוות מחשוב ב'בנק הזמן'. 

ניר מנחם | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

אבי מנור ממועדון 'אור ירוק' ראשל"צ

מנור משמש כראש צוות הדרכה במועדון 'אור ירוק', ומתמודד עם אתגרי הכשרתם של תושבי העיר ומתנדבי מועדון 'אור ירוק'. הוא כבר יותר משמונה שנים בתפקיד, ומאפשר את קיום פעילויות המועדון. פעל להקמת מערך מרצים בתחום זהירות הדרכים בבתי הספר בעיר, ובזכות עשייתו הגיע המועדון לעשרות אלפי מודרכים בעיר בגילאים שונים, הכל במטרה להציל חיים ולקדם בטיחות בדרכים.

אבי מנור | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

יהודה הדר - רכז בסיירת הורים עירונית ברשות למניעת אלימות סמים ואלכוהול

מזה עשר שנים שהוא מוביל בהתנדבות את סיירת הורים בשכונת קריית גנים. הסיירת תחת פיקודו פעלה כקבוצה מגובשת במגוון פעילויות חברתיות קהילתיות יזומות בהן: ביקורים בבתי חולים, התנדבויות בבתי אבות, מפגשים חברתיים ועוד. יהודה איתר וגייס מתנדבים וכמובן יצא לסיורים, נפגש עם בני הנוער בשכונה ובעיר ועושה הכול כדי למנוע מהם את סכנות הרחוב.

יהודה הדר | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

ג'נט קיסרי מעמותת ESRA

מזה עשר שנים היא משמשת כראש סניף ESRA בראשון לציון, ומקדישה שעות רבות להתנדבות למען תושבי העיר. במסגרת התנדבותה אחראית על הפעילות הענפה של הארגון בעיר: שיתוף הפעולה עם פרויקט "א"ח בקהילה" במסגרתו סטודנטים חונכים ילדים מהרווחה ובתמורה מקבלים מלגה מהעמותה, אימוץ של מועדונית לילדים בסיכון, מעגל הסורגות בעיר במסגרתו נשים סורגות צעיפים וסוודרים עבור הנזקקים. בנוסף לכל זאת, ג'נט מארגנת פעילויות חברה ותרבות לדוברי האנגלית החברים בעמותה, מפגשים אשר מספקים לדוברי האנגלית מפגש חברתי והעשרה.

ג'נט קיסרי | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

עידן פינצבסקי מאיחוד כבאות והצלה ראשון לציון

החל את התנדבותו בגיל 15 ושימש כצופה אש אשר סייע ללוחמי האש באירועים מבצעיים כגון שרפות, חילוצים, הצפות ועוד. במסגרת תפקידו סייע רבות בהצלת חיי אדם ורכוש. בגיל 18 הפך למתנדב בוגר, ומאז ועד היום משמש כאחראי על צופי האש והמתנדבים ומעביר קורסים במסגרת מחויבות אישית. בנוסף להתנדבותו בשטח עם הלוחמים, בשנתיים האחרונות מתנדב במוקד החירום 102 של תחנת ראשל"צ ומקבל את כל שיחות החירום מתושבי ראשון לציון, מפעיל את לוחמי האש ועובד מול גורמי חירום נוספים.

עידן פינצבסקי | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

ד"ר יאיר חלמיש מעמותת "יד שרה"

מתנדב ביד שרה משנת  2003 במגוון רחב של תפקידים. כיום מרכז את מחלקת לוגיסטיקה בארגון, נותן מענה מקצועי ל-40 מתנדבים, ונותן שירות ל- 11 סניפים באספקת ציוד רפואי, כלים, מכשירים ואביזרים רפואיים.

ד"ר יאיר חלמיש | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

ראובן דריאל מפרויקט גמל"א

מתנדב כבר למעלה מעשור בפרויקט גמל"א ובמועדון לעיוור בעיר. במשך השנים ליווה במסירות רבה שלושה נערים שהגיעו מבתים ומציאות מורכבת. לילדים אלה היווה חונך אישי וסייע להם הן ברמה הלימודית והן ברמה האישית רגשית. הוא נמצא עמם בקשר עד היום. במקביל לכך מתנדב גם במועדון לעיוור, לשם הוא מגיע מדי יום ומנחה קבוצה, מעין "פרלמנט" של העיוורים ולקויי הראייה שמגיעים למועדון. הקבוצה עוסקת בנושאים אקטואליים, אישיים וברומו של עולם.

 ראובן דריאל | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

רויטל סגל מפורום נשים בתעסוקה וקריירה

בעלת עסקים מקומית המנהלת את פורום נשים בתעסוקה וקריירה. הפורום מהווה קהילה עסקית תומכת לבעלות העסקים ומטרתו לאפשר לנשות עסקים וקריירה מראשון לציון, ליזום, ללמוד, לצמוח ולהצליח ביחד.

במהלך שנות כהונתה כמנהלת הפורום, גדל מספר המשתתפות בפורום ב400% ומונה כיום 2000 נשות עסקים. כמו כן הוקמה באחריותה החממה העסקית שמלווה  בעלות עסקים אחת על אחת להצלחה תוך מתן תמיכה פרטנית עסקית מקצועית ואישית.

 רויטל סגל | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

 שרה דבוש מארגון נשות הדסה

13 שנים היא מרכזת בהתמדה ומסירות קבוצת נשים לפיתוח חשיבה באמצעות משחקים בתוך ביה"ס 'חביב'. שותפה בהשתלמות הצוות ופועלת ליצירת קשרים ונתינת כלים לילדים על פי מודולות התנהגותיות מאורגנות. הפעילות אותה היא מרכזת בהתנדבות מסייעת בשיפור האקלים החברתי בכיתה ומקנה כלי חשיבה בהתמודדות עם תהליכי הלימוד.

שרה דבוש | צילום דוברות עיריית ראשל"צ

כרמית מרטינז ואיציק פלוס מסניף ביטוח לאומי ראשון לציון

קיבלו את מגן ההצטיינות לארגון במגזר הציבורי על הפעילות של שירות הייעוץ לאזרח הוותיק ומשפחתו בסניף ראשון לציון.

שירות הייעוץ לאזרח הוותיק בביטוח לאומי בראשון לציון פועל למתן יעוץ ומידע ומסייע במיצוי זכויות של האזרח הוותיק בביטוח לאומי ובקהילה בכלל. המתנדבים בשירות עושים ביקורי בית אצל אזרחים וותיקים במטרה לאתר אוכלוסיות בסיכון, וכן בכדי להפיג את הבדידות ולתמוך נפשית בקשישים מרותקים לבתיהם.

כרמית מרטינז ואיציק פלוס | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

יעל דבי ואורנה שלו, רכזות סניף ידיד לחינוך בראשון לציון

קיבלו את מגן ההצטיינות לארגון במגזר השלישי על הפעילות של העמותה בסניף ראשון לציון.

קבוצת 'ידיד לחינוך' בעיר פועלת במסגרת עמותת ארצית. כל מתנדבי הארגון הם גמלאים המהווים הון אנושי אדיר הפועל לטובת מערכת החינוך בעיר. המתנדבים מגיעים באופן סדיר לבתי הספר, מידי שבוע ביום קבוע ובשעות קבועות. עובדים באופן פרטני או בקבוצות קטנות עם תלמידים בנושאים שונים. סניף ידיד לחינוך בראשון לציון מונה 100 מתנדבים, הפועלים ב – 23 בתי ספר בראשון לציון.

 יעל דבי ואורנה שלו | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

תושבים שמעוניינים להיות חלק ממערך ההתנדבות בעיר מוזמנים לפנות ליחידת ההתנדבות העירונית במחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה בטלפון 03-9689909 או במייל hitnadvut@rishonlezion.muni.il