קבלת שבת משותפת עם דיירי בית אבות, אפיית מאפים ביתיים וחלוקתם למתנדבי משמרות הזה"ב, חגיגת יום הולדת לניצולי שואה ועוד. זו רק רשימה קצרה של מעשים טובים שנולדו במסגרת המיזם של הגננת ליטל יהודה מגן שבלול בצנצנת.

הופכים לגיבורי על. חלק מהפעילות, צילום: באדיבות העירייה

יהודה ביקשה לקחת חלק בפעילויות יום המעשים הטובים שמקדמת עיריית ראשון לציון ברחבי העיר, ויזמה פרויקט התנדבותי שבמסגרתו כל משפחה תעשה מעשה טוב אחד למען האחר או למען הקהילה.

המשפחה תתעד את המעשה במחברת המטיילת שנוצרה במיוחד עבור הפרויקט, תצרף תמונה והכל בשיתוף פעולה מלא עם הילדים. לאחר מכן יספר כל ילד בגן שלו על המעשה הטוב שעשה עם משפחתו, שתקבל תעודת הוקרה.

המיזם השכונתי צבר תאוצה במהירות, והדביק את כל קהילת גני הילדים בעיר באהבת חינם. "הסברתי לילדים שהנתינה שהם נותנים, ללא ציפייה לתמורה, היא למעשה הקבלה הכי גדולה ושהם 'גיבורי על' - כי הם עוזרים להפוך את העולם למקום טוב יותר", סיפרה יהודה.

למען האחר, למען הקהילה. צילום: באדיבות העירייה

במינהל קהילה ואגף חינוך קדם יסודי במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון החליטו לאמץ את היוזמה ולשתף גני ילדים נוספים. כעת 52 גני ילדים עירוניים מכל העיר משתתפים בפרויקט ועושים מדי שבוע מעשים טובים למען הקהילה. התמונות מכל גני הילדים יוצגו בתערוכה שתוצג בבניין העירייה.