למרות הרגיעה העכשווית, התקופה האחרונה היתה לא פשוטה עבור תושבי הדרום בכלל וילדי הדרום בפרט. על רקע המתיחות הביטחונית ומחאת תלמידים המתגוררים בעוטף עזה, החליטה ריקי דוסטרי מראשון לציון, להמתיק במעט את המציאות העגומה בה הם חיים ואספה מאות דובי צעצוע שחולקו לילדים המתמודדים עם הריצות למרחבים המוגנים והחשש מאזעקות ורקטות.

 דוסטרי מחלקת בשדרות את הבובות שנאספו | צילום: פרטי

דוסטרי, אם לארבע בנות, עובדת לפרנסתה בחברת חומרי ניקיון. בזמנה הפנוי היא פעילה חברתית ומתנדבת בעמותות רווחה לטובת הציבור, אבל היוזמה למען ילדי הדרום נחשבת עבורה כאחת היוזמות המשמעותיות ביותר אליהן היא שותפה.

"כל המצב בדרום היה מאוד לחוץ וראיתי בטלוויזיה את החדשות ואת הפחד בעיניים של הילדים וזה זעזע אותי", היא מספרת. "חשבתי מה היה קורה אם הילדים שלי היו במצב הזה וחיים במציאות הזו וזה העציב אותי. ישבתי עם הבנות שלי במיטה והנושא לא יצא לי מהראש, רציתי לעשות משהו".

הישיבה עם בנותיה בחדרן העלה במוחה את הרעיון. "פתאום הסתכלתי על המדף של הילדות וראיתי שם המון דובים ועלה לי רעיון לחלק לילדי הדרום דובים, כדי שיראו שאנחנו במרכז חושבים עליהם ואוהבים אותם כל הזמן".

את היוזמה היא פרסמה ברשתות החברתיות, ו"עד מהרה הפוסט התפשט להמון מקומות והגיעו מאות תגובות. אנשים מאזורים שונים בארץ הגיעו עד לראשון לציון כדי לתת לי דובים", היא מספרת.

בסך הכל הצליחה דוסטרי לאסוף 300 דובי משחק שנתרמו מאנשים בכל רחבי הארץ. "במסגרת הפרסום שלי יצרה איתי קשר מנהלת בית ספר משדרות שבירכה אותי על היוזמה וביקשה ממני להגיע לבקר אותם ולבצע את החלוקה שם.

הגעתי לבית הספר ושם פגשנו את הילדים וחילקנו להם את הדובים. אחר כך המשכנו לבית ספר נוסף ולקינוח ביקרנו חיילים במחסום ארז וגם להם נתנו דובים".

לדברי דוסטרי היוזמה הזו ריגשה מאוד את הילדים וגם אותה באופן אישי. "מנהלת בית הספר אמרה שהילדים רגילים לקבל חבילות ומתנות", היא סיכמה, "אבל יוזמה שכזו הם עוד לא ראו וזה באמת שימח אותם".