הילה בת ה-14 יצאה לחוף הים עם שקיות זבל ואספה פסולת. נועה לביא פינקה את מנקה הרחוב בתה ועוגיות. טל כץ התנדב בעמותת 'ראשון אוהבת חיות'. הרעיונות ממשיכים לזרום ולהציף את העיר במעשים טובים, והכל התחיל ביוזמה של מורה לאנגלית וצמיד ירקרק.

Tendays. צמיד המעשים הטובים | צילום: עמוד האינסטגרם של המיזם

דנה בן ברק, מורה לאנגלית במקיף י"ג, עומדת מאחורי המיזם המקסים, שנועד להעלות מודעות חברתית לסובבים אותנו וליצור מציאות טובה יותר. היא קראה למיזם "תןדייז Tendays". משחק מילים של "לתת" ו"עשר" באנגלית שיחד יוצרים את הביטוי "עשרה ימים". 

המשמעות: קיבלת צמיד ירקרק של המיזם? עומדים לרשותך עשרה ימים כדי לעשות מעשה טוב למען מישהו אחר.

עבור המיזם הוקם אתר ודף אינסטגרם, שהוקם בהדרכת התלמיד רועי לופו, והוא צובר תאוצה מדי יום עם למעלה מ-500 עוקבים כרגע, למרות שנפתח לפני פחות מחודש. 

"בתום עשרה ימים, או פחות במידה והמקבל עמד באתגר, יש להעביר את הצמיד הלאה - לאותו אדם שעשית לו משהו טוב", מסבירה בן ברק ומוסיפה: "כך אנו יוצרים שרשרת של מעשים טובים".

שרשרת של מעשים טובים | צילום מתוך עמוד האינסטגרם של "תן דייז"

הצמיד החל את דרכו במועצת התלמידים ותלמידי מקיף י"ג בראשון לציון, אבל נכון להיום הוא כבר גלש לבתי ספר אחרים ותושבים שמעוניינים לקחת בו חלק. "זה רעיון מבריק שנוגע בלבבות האנשים, התלמידים והמורים התגייסו בהתלהבות וזה מחמם את הלב", מספרת שרון שמואלי, מנהלת מקיף י"ג.

קיבלתם צמיד? יש לכם עשרה ימים למעשה טוב | צילום מתוך עמוד האינסטרם של "תן דייז"

רוצים להשתתף במשחק? עקבו אחר דף האינסטגרם  ten_days_give@ או הכנסו לאתר tendaysgive.com. הצמידים שעוברים מאחד לשני ברחבי העיר והארץ אולי יועברו גם אליכם בליווי מעשה טוב.

מארגני המיזם מדגישים שאת המעשים הטובים חשוב לתעד בצילום ולהעלות לאתר או לאינסטגרם, כדי ליצור מאגר השראה של מעשים טובים ומקוריים.