מיזם חברתי במרכז הנוער כרמים בראשון לציון בשם "גם לך מגיע", מאפשר לנערות לשכור שמלות ערב במחירים מוזלים לאירועים מיוחדים כמו חגיגת בת מצווה ונשף הסיום של כיתה י"ב.

רק לשלם את עלות המכבסה. אולם השמלות

"צריך להבין ששמלה לילדה שחוגגת בת מצווה היא עניין גדול", הסבירה נופר חצבני, מנהלת מרכז הנוער באגף הנוער והצעירים בעיריית ראשון לציון.

יחד עם המתנדבת תושבת העיר גלית יעקובסון, הן זיהו את הצורך של ילדות ונערות בשמלות ראויות ומכבדות, שמחירן הוא לעתים מאות שקלים, והתחילו להריץ את הפרויקט.

תחילה נאספו שמלות ערב לנשים ולנערות ולאחר מכן נוצר שיתוף פעולה עם המכבסה השכונתית. לרשות הבנות עומד חדר מסודר ששם הן יכולות להתרשם ממאות שמלות המוצעות להן, למדוד ולבחור את שמלת האירוע שלהן.

קבוצת הסטיילינג של מרכז הנוער כרמים התגייסה גם היא לעניין, כך שנוסף על שמלה, הסטייליסטיות בקבוצה דואגות להוציא את הבנות עם תסרוקות ואיפור מרשימים. העלות היחידה היא הטיפול במכבסה, בזכות שיתוף הפעולה עם המכבסה המקומית, העלות היא סמלית.

"כאם לשלושה ילדים המתקיימת מקצבת נכות קשה לי כלכלית, אבל רציתי לחגוג לבת שלי בת מצווה כראוי", סיפרה אחת מהמשתתפות במיזם.

"שמעתי על היוזמה וחשבתי שישאלו אותי שאלות אישיות או יבקשו ביטחונות להחזרת השמלה, אבל כשהגעתי לשם פגשתי שתי נשים מקסימות. היה אירוע קטן ומאוד שמח, קיבלנו המון מחמאות על השמלות, הכל נראה חדש ויצאתי עם חיוך ששווה את הכל".

עד כה יצאו מהמרכז כ־100 שמלות ל־100 נשים לאירועים שונים כמו בת מצווה, נשף סיום ועוד. "החוויה של לראות את החיוכים של הבנות והאמהות כאשר הן יוצאות ממרכז הנוער עם שמלה לאירוע", סיכמה חצבני, "היא עצומה וממלאת את הלב".

מרכז הנוער כרמים של אגף הנוער והצעירים נמצא ברחוב היקב 13. פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפון 03-5513564.