בשעה טובה החלו עבודות התשתית להקמת שכונת נרקיסים, אחת מן השכונות הגדולות ביותר שייבנו על אדמת בסיס צריפין המתפנה.

השכונה החדשה. בלי לפגוע בעבר, הדמייה: D3

מי שאחראים לתכנון ולהקמת השכונה הם אנשי קבוצת MORE שבראשה עומד אבי מאור. מתחם המגורים שתבנה הקבוצה יכלול 4,000 יחידות דיור, קרוב לרבע מסך הדירות בכל השכונות שיוקמו על אדמות הבסיס, שיכללו כ־18 אלף דירות בסך הכל.

עבודות התשתית מבוצעות בימים אלה בכניסה לשדרה הראשית שתהיה בתוך כשנה הרחוב הראשי של השכונה הנבנית, שהוא למעשה המשכו של רחוב שדרות ירושלים בשכונת שיכון המזרח בעיר.

מרכזה של השכונה החדשה יהיה מתחם מגורים שבו יוקמו בניינים בגובה של בין חמש ל־17 קומות, שבהם ייבנו דירות בגדלים שונים. לצד בנייני המגורים יוקם גם מרכז מסחרי ומבני ציבור ובמרכז השכונה ייבנה, כך על פי התוכניות שאושרו בוועדות התכנון, פארק ציבורי ירוק ובו שבילי אופניים ומתחמי פעילות גופנית.

"98 שנים לאחר שהוקם על ידי הבריטים מפונה מחנה צריפין לטובת תושביה החדשים של ראשון לציון ואין ספק שמדובר בבשורה של ממש. אין לנו ספק ששכונת נרקיסים תהיה שכונת הדגל של האזור", אמר מאור.

לדבריו, השכונה תכלול גם דירות במסגרת פרויקט מחיר למשתכן של משרד האוצר והמשרד לבינוי ושיכון, על מנת לאפשר למשפרי דיור לרכוש דירה במתחם החדש.

"ההשקעה בשכונה באה לידי ביטוי בתחומים רבים ויש גם היבט של שימור הסביבה", אמר מאור וחשף כי הקבוצה תדאג לשימור של מבנים שהוקמו על השטח על ידי הבריטים. "מבני ציבור מתקופת המנדט ישומרו וכן עוד מוקדי עניין לטובת התושבים".

במהלך החודשים הקרובים אמורות להתחיל בשטח עבודות תשתית ובנייה לטובת שלוש שכונות המגורים הנוספות שיוקמו על אדמת הבסיס הצה"לי, שרוב מתקניו הועברו לדרום הארץ.