פרויקט אזרחי מיוחד, שהוקם ע"י שוטרים ומתנדבים על מנת ליצור גשר בין הציבור והמשטרה למען בעלי החיים, זקוק בדחיפות למתנדבים. המיזם הוקם לפני כשנתיים וחצי, והספיק מאז לסייע באלפי פניות מכל רחבי הארץ, ולסייע למאות בעלי חיים במצוקה.

צילום: shutterstock

אחת הפניות האחרונות התקבלה בסוף השבוע בראשון לציון. במוקד התקבלה שיחה מתושבת העיר, המתגוררת ברחוב שדה נחום. המתלוננת דיווחה על בכי ממושך של כלב שנשמע מאחת הדירות השכנות. "המודיעה לא ראתה את הכלב, אלא רק שמעה אותו, וביקשה להתייעץ איתנו מה ניתן לעשות", מספר שלומי צ'צ'קס, מוביל מיזם 100. 

"לאור חוסר הוודאות וכדי להסיר כל ספק נשלחה ניידת משטרה למקום כדי לבדוק שהבכי לא נובע ממצוקה או התעללות", הוא מסביר. למקרה הזה היה סוף טוב. לשוטרים התברר שמדובר היה בגור קטן שנשאר בדירה לבדו מספר שעות והתגעגע לבעליו. "נוצר קשר עם הבעלים שחזרו הביתה, והכל היה בסדר", מציין צ'צ'קס. 

במקרה אחר שהתרחש לפני כשנה בבת ים הצילו המתנדבים כלב שנגנב ונקשר לעמוד, ובמקרים רבים נוספים סייעו המתנדבים לבעלי חיים פצועים או כאלה שעברו התעללות. 

העשייה של "מיזם 100" כוללת:

1. מוקד פניות ארצי 24/7 לעזרה בנושאיםהתעללות/הזנחה/גניבה/נטישה של בע”חסיוע בפניות הציבור מכל הארץ: עזרה שכוללת ייעוץ מקצועי/הדרכה/הסברה/הכוונה/חיבור לגורמים הרלוונטיים ברשויות האכיפה.

2. דיווחי גניבות ואבידות – סיוע במספר מישורים לבעלים באיתור בע”ח שנעלמו.

3. סיוע בפענוח אירועי התעללות קשים.

4. מדור ‘יצאת צדיק’ שבו תושבים מרוצים ממליצים למערכת על שוטרים שהצילו בעלי חיים או שהעניקו שירות מעבר למצופה. אותם שוטרים זוכים לתעודת הוקרה מיוחדת שנשלחת גם לידי מפקדיהם - וזאת כדי לתת במה לשוטרים ראויים,וכדי שאותם שוטרים ישמשו כמודל לחיקוי בפני שאר גורמי האכיפה.

בנוסף לעמוד הפייסבוק של "מיזם 100" אשר פועל בכובעו האזרחי, מתבצעת גם פעילות שטח במסגרת ההתנדבות ביחידות המיוחדות (יח"מ) של משטרת ישראל.

כל המעוניינים לקחת חלק בעשייה מוזמנים לשלוח הודעה פרטית בעמוד המיזם בפייסבוק או במיילmeyzam100animals@gmail.com