החתולים לא יישארו רעבים. במסגרת תכנית חדשה של עיריית ראשל"צ יוצבו פינות האכלה עבורם ברחבי העיר. בשלב ראשון יתקיים פיילוט עם מספר פינות האכלה, ובשלב השני יוצבו עשרות פינות בפארקים ברחבי העיר. 

 המחשה: שאטרסטוק

ההחלטה, שתצא לדרך במהלך 2019, התקיימה בשיתוף פעולה בין ראש העירייה, מנהל השירות הווטרינרי העירוני, מנכ"ל העירייה, ראש מנהל איכות הסביבה וראש מנהל שפ"ע,

עלות הפרויקט תעמוד על כ- 200 אלף שקל והיא תוקצה מתקציב התב"ר (תקציב בלתי רגיל). אפיון תחנות ההאכלה ומיקומם ייעשה בשיתוף עם אגף שיל"ת ועם התושבים המאכילים באותה השכונה בה יוצבו.

במקביל הנחה ראש העירייה לתגבר את קצב עיקור החתולים חסרי הבית, בכל רחבי העיר.

 "בתוך מספר חודשים אנו נדאג להציב פינות האכלה שיספקו פתרון הולם עבור החתולים הזקוקים למחסה ולמענה תזונתי. אני מודה לתושבות והתושבים הרבים התורמים מזמנם עבור שיפור תנאי המחיה של בעלי החיים", אמר ראש העירייה, רז קינסטליך.

על כך הוסיף ד"ר יונתן אבן צור, הווטרינר העירוני: "מעבר לדאגה לרווחת בעלי החיים, הפינות המוסדרות יאפשרו לכידה יעילה יותר לצורך עיקור, סירוס ומתן חיסון. כמו כן יורחקו ממקומות בהם עלולים להתנכל להם. הפינות צפויות לשפר את מצבם הפיזי והתזונתי של חתולי הרחוב, ויהוו מחסה מהגשמים בחורף וצל בקיץ. אני קורא במקביל לכל מי שיודע על חתול שזקוק לעיקור ליצור עמנו קשר ואנו נדאג להגיע ולעקר". 

תושבים הנתקלים בחתולים הזקוקים לעיקור יכולים לפנות לשירות הווטרינרי העירוני בטלפון: באמצעות מוקד 106 או במייל: veterinar@rishonlezion.muni.il