אוהבים את המשחק "חפש את המטמון"? הדור הבא של המשחק ייצא לדרך בחג השבועות בגן בעברית באמצעות יישום (אפליקציית) ניווט ייעודי שיהפוך את המקום למגרש משחקים דיגיטלי.

להנגיש לדור הצעיר את השפה. טוטם בגן בעברית, צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון

כל שעל המבקרים לעשות הוא להגיע לגן בעברית, להוריד ללא תשלום את היישום "TOTEM TIME" באמצעות ברקוד או פשוט לכתוב את שם היישום ולהתחיל לשחק במשחק בסגנון "חפש את המטמון". כל הרפתקה תשלב אתגרי ניווט, חידות, משימות ועובדות חשובות על מדינת ישראל והשפה העברית.

היישום ינווט את השחקנים כמו במשחק מציאות רבודה ברחבי הפארק. היישום יהיה פתוח לאורך השנה ויכלול שתי חוויות, חוויה אחת שתתעדכן בהתאם לחגי ומועדי ישראל ואחרת שתהיה קבועה ותעסוק בנושא השפה העברית. את הפרויקט מוביל מינהל איכות הסביבה בעיריית ראשון לציון.

ברחבי "גן בעברית" נבחרו מספר מוקדי עניין בהם הוקמו עמודי טוטם עליהם ילחצו המשתתפים כדי לקבל את המשימה, החידה או העובדה. האפליקציה תנווט את השחקנים בין עמודי הטוטם בהתאם למיקומם של המשתתפים ברחבי הפארק.

בין הפעילויות המופיעות ביישום: שאלות כמו מה שמו של מחייה השפה העברית? מה התאריך העברי שבו הוכרזה מדינת העצמאות, עובדות מעניינות, שאלות הידעת על המצאות ישראליות, משימות מדליקות ואפילו שאלת ראש העירייה, רז קינסטליך, שאמר: "גן בעברית הוקם כדי לתת לשפה העברית את הכבוד הראוי לה. המשחק הדיגיטלי נועד להנגיש לדור הצעיר את השפה העברית ואת ההיסטוריה המפוארת של המדינה בכלל ושל המושבה ראשון לציון בפרט".