אגף החשמל בעיריית ראשון לציון החל בפרויקט להחלפת נורות התאורה ברחבי העיר לנורות לד חסכוניות וידידותיות יותר לסביבה. עד כה הוחלפו כעשרה אחוזים מסך הנורות, שיביאו לחיסכון של כ-700 אלף שקלים בשנה בהוצאות העירייה בתחום זה. במקביל יותקנו גלאי נפח בכ-100 מגרשי ספורט שיפעילו את התאורה רק במהלך פעילות.

חוסכים יותר לתושב. מחליפים את התאורה, צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

הפרויקט החל לפני כשנתיים, וצפוי להימשך עוד כשלוש שנים. לכשיסתיים צפויה העירייה לחסוך בסך הכול כשבעה מיליון שקלים בשנה מהחלפת תאורת הרחוב.

עד כה החליף אגף החשמל בראשות ברוך תדסה את התאורה במספר רחובות בשכונות רביבים, בשיכון המזרח, בהדרים, בכצנלסון, באברמוביץ' ובמרכז העיר. כמו כן חודשו תשתיות החשמל במספר מוקדים בעיר.

בנוסף אגף החשמל ערך לאחרונה פיילוט בשלושה מוקדי תאורה שחוברו למערכת בקרה חדשה שמאפשרת שליטה מרחוק על עוצמת התאורה, התרעה על תקלה וכו'.

במקביל האיץ אגף החשמל את התקנת גלאי הנפח במגרשי הספורט במטרה לאפשר את הפעילות במגרשים גם בשעות החשיכה, ולחסוך בחשמל בשעות שאיש לא נמצא במגרש.

עד כה הותקנו המערכות ב-18 מגרשי ספורט: רמז, רעות, רננים, ידלין, מקיף ט', אתרים, רוזן, שדרות הציונות, עדיני, מישור הנוף, נגבה, שקמה, גן המנהיגים, נווה חוף, עין הקורא, מעלה שמעוני, לובה אליאב, מקיף יב'.

ראש העירייה רז קינסטליך הסביר כי הפרויקט הוא חלק ממדיניות העירייה לחסוך בכספי ציבור מבלי לחסוך בשירותים לתושב. סגן ראש העירייה ומחזיק תיק שפ"ע בעירייה אבי חיים הוסיף כי "זהו בפרוש צעד קדימה עבור כולנו - פעולה המשדרגת ומייעלת את המערכת. מצד אחד מדובר בחיסכון חשוב שיאפשר לנו להשקיע את הכסף בתשתיות נוספות למען התושבים, ומנגד זהו פתרון טכנולוגי המתאים לתקופה שבה אנו חיים".

"אגף חשמל מבצע פרויקטים חשובים בדגש על התייעלות אנרגטית והטמעת מערכות טכנולוגיה חדשות בעיר, עם שיפור השירות לתושב", סיכם ראש מינהל שפ"ע ראובן הרשקוביץ. "יש לציין כי האגף ממשיך במקביל בעבודתו השוטפת ובודק יציבות עמודי תאורה על ידי חברה המתמחה בתחום. כמו כן האגף מחדש את צביעת העמודים הקיימים ובמידת הצורך מחליף עמודים פגומים".