אנגלית זה חשוב, וגם ספרות, מדעים ומתמטיקה, אבל מה לגבי קיפול כביסה? בעולם שבו תלמידי בתי הספר כמעט ולא עוסקים בחיים האמיתיים, החליטו ב'יסוד המעלה' בראשון לציון לחזור לשורשים. כחלק ממערכת השעות הילדים לומדים כישורי חיים שישמשו אותם בעתיד.

לומדים לקפל כביסה. שיעור לחיים ב'יסוד המעלה' | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

שם השיעור שלומדים התלמידים הוא 'סיר ומצקת', והוא מתקיים במסגרת שעות שמממנת עיריית ראשל"צ כחלק מתכנית העשרת התלמיד. הנהלת כל בית ספר בעיר בוחרת לפי שיקוליה באיזה נושא לעסוק בשעות שהוקצו לה.

מנהלת 'יסוד המעלה', מיה שירי, החליטה להעניק לתלמידים כלים מעשיים. הילדים מתנסים באפייה, ע"י שף קונדיטור, לומדים להכין סלט ירקות וגם לומדים לקפל כביסה, דבר שגם חלק ניכר מהמבוגרים, מתקשים בו. 

איך זה עובד?

כל ילד התבקש להביא מהבית פריטי לבוש אישיים מסוגים שונים, ובמהלך השיעור הם התנסו בקיפולם. כך למדו הילדים לקפל חולצות, מכנסיים, גרביים ואפילו סדין עם גומי. "הילדים אמרו שזה לא אתגר גדול", צוחקת שירי. לדבריה, בביתה שלה טענו שהגזימה, אבל התגובות שקיבלה מהורי הילדים מעידות אחרת. 

למדו לקפל גם סדין עם גומי. שיעור לחיים ב'יסוד המעלה' | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

"הורים אומרים לי שהילדים מגיעים הביתה, ופתאום רוצים לקפל כביסה", היא מספרת, ומסבירה: "אני חושבת שזה חשוב, וחלק מכישורי החיים. זה תורם לקשר המשפחתי, למעורבות בבית, לסדר יום, ובכלל הילדים ממש מתלהבים מזה".