מדי יום מוסעים כ-80 פעוטות וכ-300 בוגרים עם צרכים מיוחדים, בתוך ראשון ומחוצה לה. במהלך ייחודי, ראשון מסוגו, החליטה השנה עיריית ראשל"צ להעניק אותות הוקרה למי שלרוב נבלעים מאחורי הקלעים: המלווים והמסיעים שפוגשים מדי בוקר את הילדים והבוגרים הללו ולוקחים אותם למוסדות החינוך.

הוקרה מיוחדת למלווים | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

האירוע התקיים בסינמה סיטי, וגובש מתוך תפיסה כי יש להשקיע ולהוקיר את האנשים המבצעים עבודה כל כך חשובה ומשמעותית, עם האוכלוסייה הרגישה הזו.

 "אלה אנשים המבצעים כל יום עבודה חשובה מאין כמותה, ולא תמיד זוכים להכרה והוקרה", מסבירה מיכל בן טובים, מנהלת מרכז למשפחה בלשכת שיקום נכויות. עוד השתתפו בהפקת הערב אחראית ההסעים ברווחה- מירי עזרא, בשיתוף חברת המלווים "אביב" של החברה העירונית. 

"המלווים והנהגים הם כמו משפחה עבורנו" סיפרה קרן דאלי, אמא לפעוט עם עיכוב התפתחותי. "המשפחות שולחות בהסעה את היקר להן מכל. מדובר בילדים וצעירים שאינם יכולים לדבר או לומר מה מציק להם יש חשיבות לחיוך ולחיבוק שלהם לילדים שלנו, כל בוקר".

במהלך הטקס, חולקו תעודות הוקרה ושי לשני מלווים שנבחרו בשל מסירותם הרבה לתפקידם והמשוב הטוב שקיבלו מהמשפחות: רחל ברק ורביב בנימין, ושני נהגים אדיבים אשר נבחרו מתוך רגישותם ומקצועיותם: חגי סימנטוב - מאיחוד מוניות הקניונים בע"מ וחיים דמוזה - ממוניות מוני סיטון.

אירוע ההוקרה למסיעים ולמלווים | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

כמו כן צוינה לטובה חברת ההסעות איחוד 'מוניות הקניונים' שתמיד מתגייסת לסייע ולתת מענה לצרכים בשטח.

את התעודות חילק מ"מ וסגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, שאמר: "שירות ההסעה והליווי אינו ברור מאליו, מדובר בשירות רגיש מאד שאמור ללוות בבטחה ובאהבה עשרות פעוטות ובוגרים עם צרכים מיוחדים. אנו נדאג להדרכות עזרה ראשונה, בטיחות ולכוח אדם איכותי ומסור".

חברי קבוצת מנהיגות ההורים מהל"ב, שהשתתפו באירוע הדגישו כמה חשוב להמשיך ולפתח את מערך השירותים של הנהגים ומלווים, עבור הילדים של כולם.