ראשון לציון ידועה כעיר התנדבות עם עשרות אלפי מתנדבים, מהגילים הצעירים ועד לגיל השלישי. כעת התקבלה גם החותמת הרשמית לכך עם זכייתה של העיר בפרס "אות קהילה מתנדבת נוער" מטעם המועצה הלאומית להתנדבות בישראל, משרד החינוך, משרד הרווחה והמרכז לשלטון מקומי.

להפוך את העולם למקום טוב יותר. צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון

ראש העירייה רז קינסטליך, שהתבשר על הזכייה משופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, העומדת בראש ועדת הפרס, אמר: "אני מלא גאווה שזהו הנוער שלנו. תודה לצוותי הקהילה והנוער על עבודתם המדהימה. אני מאמין בהתנדבות כערך חברתי וכדרך חיים. ולבני הנוער המדהימים - תמשיכו להתנדב, לתרום ולהפוך את העולם הזה למקום טוב יותר. מצדיע לכם".

הפרס הארצי ניתן כהערכה וכהוקרה על תקופה של פעילות ענפה של עיר שמדברת התנדבות נוער, ומובילה מיזמים של תרומה לקהילה. לעשייה זו שותפים אגף נוער וצעירים במינהל קהילה בראשות דפנה שקורי והאגף לחינוך על יסודי במינהל החינוך בראשות אטי אדר.

אחד המדדים הבולטים בתחום הוא היקף ההשתתפות של תלמידי העיר בתוכנית למעורבות חברתית. 100% מקרב תלמידי העיר מסיימים השתתפות בתוכנית ו-36% מסיימים את המסלול בהצטיינות.

בתחילת החודש הבא (2.4.19) יצוין יום המעשים הטובים והיקף הפעילות הצפוי בעיר מעיד עד כמה הפרס משקף את הנעשה בעיר. 518 תוכניות צפויות לצאת לדרך ביום זה ומעל 108 אלף מתנדבים ייקחו בהן חלק.

מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן-זהר המחזיקה בתיק החינוך, אמרה: "אנחנו גאים בנוער שלנו, ומבחינתנו זה חלק ממדד המצוינות העירוני. הנהלת העירייה מודה לבתי הספר ולמינהל קהילה ואגף הנוער על פעולותיהם לקידום מעורבות ואחריות חברתית של ילדינו".

המשנה לראש העירייה, מחזיקת תיק קהילה אפרת אברמוביץ', הוסיפה: "תושבי ראשון לציון שוברים שיא ארצי בהתגייסות ליום המעשים הטובים. עיר מדהימה עם אנשים מדהימים".

מחזיק תיק צעירים ונוער, חבר המועצה איתי מתיתיהו, סיכם: "אני שמח וגאה בבני ובנות הנוער שלנו. בשבילי התנדבות היא דרך חיים ובעיני זו התשובה הכי טובה לדעות החשוכות בחברה הישראלית".