מדוע תמונותיהן של חברות המועצה יפעת מאירוביץ יפת ומיכל קלדרון נעדרות מחלק משלטי הבחירות של התנועה החברתית הירוקה בראשון לציון? שאלה שהופנתה לאחת מהן בפורום עירוני מעלה שהתשובה נעוצה בחוסר רצון להכעיס את מצביעי התנועה הדתיים. כעת נשמעת ביקורת ציבורית כלפי ההחלטה וענה להדרת נשים. 

שלט בחירות של התנועה הירוקה. איפה הנשים? | צילום: קובי חיון

כל מי שעבר בימים האחרונים ליד שלטי תעמולה של סיעת 'התנועה החברתית הירוקה' יכול היה להבחין שבחלק מהם מופיעים גברים בלבד. למרות שבתנועה ניצבות שתי נשים במקום מרכזי. אחת מהן היא חברת מועצת העיר, יפעת מאירוביץ, ממקימות התנועה הירוקה, והשנייה היא מיכל קלדרון, מסיעת 'הבית היהודי'.

נזכיר ששהצטרפות קלדרון לתנועה החברתית הירוקה שאינה נחשבת תנועה דתית, עוררה בעבר תרעומת מצד חברי סיעת 'הבית היהודי' בראשון לציון וטענות על כך שעזיבתה מחלישות את הסיעה.

כעת נשמעים בעיר קולות זועמים הטוענים שמדובר בהדרת נשים מהמרחב הציבורי. אחד התושבים ביקש הסבר מחברת המועצה יפעת מאירוביץ באחד הפורומים העירוניים ונענה בתשובה: "במקומות שביקשו לא לראות גברים ונשים יחד נעננו לבקשה". 

בתנועת 'ראשון חופשית', הפועלת נגד כפייה דתית ושמירת הצביון החילוני של העיר, מיהרו להגיב: "אומרת לנו יפעת מאירוביץ', נבחרת ציבור, מובילת תנועה חברתית בעיר, שהיא מוכנה להיעלם קצת לפעמים בשביל לקבל קולות. קולות של מי? של מי שאינו מוכן להביט בה? האם היא חפץ מכשיל שיש להעלימו? האם דמותה הנשית מאיימת? מי שלא יקבל אותה מתנוססת בגאון בשלט, לא יסכים גם שתשמיעה את קולה במועצה! את הצל הכבד של ההסתרה שלה יהיה קשה לסלק פלולרליזם אין משמעותו ויתור על ערכים אחרים אותם הפלורליזם מקדשנשים וגברים הם שווי ערך ואנחנו בראשון חופשית נמשיך לצעוק זאת ולדרוש התנהגות בהתאם מנבחרי הציבור שלנו!". 

מאירוביץ. העצמת נשים ולא הדרה | צילום מסך פייסבוק

מהתנועה החברתית הירוקה נמסר בתגובה: "התנועה היא המובילה מבין כל הסיעות המתמודדות בייצוג נשי, כשחברות המועצה יפעת מאירוביץ יפת ומיכל קלדרון נמצאות שתיהן בשלישייה הראשונה. פעלנו למען העצמת נשים ונמשיך לפעול למען העצמת נשים גם בקדנציה הקרובה, כי זו תפיסת העולם שלנו.

בשבועות האחרונים תלינו על מרפסות ברחבי העיר למעלה מ-1,500 שלטים כשתמונותיהן של מועמדות התנועה מופיעות על רובם המוחלט. השלטים הוכנו בלמעלה מ-20 גרסאות, על מנת שכל בעל או בעלת בית שתולים שלט, יוכלו להיות גאים בחברים שלהם, באנשים שהם מרגישים הכי קרובים אליהם, נשים וגבריםאנחנו מעדיפים להמשיך ולפעול למען הציבור ולא בהשמצות חסרות כל קשר למציאות".