הפורומים העירוניים ברשת הפכו שוקקים ככל שמועד הבחירות מתקרב, אך לעתים הם הופכים לזירת ניגוח והשתלחות במועמדים. כעת החליט אחד המועמדים לראשות העירייה, יו"ר האופוזיציה אסף דעבול, לשים לכך סוף והודיע כי בכוונתו להגיש תביעת דיבה נגד טענה שהעלתה אחת המשתתפות בפורום ולפיה היא עבדה עבורו בבחירות הקודמות אך טרם קיבלה את שכרה.

אסף דעבול | צילום: קובי קואנקס

"אם יש מישהו שלא אצביע לו בוודאות זה אסף דעבול", נכתב בפוסט, "בבחירות הקודמות עבדתי עבורו בקלפיות ובספירת קולות מ־12 בצהריים ועד שתיים בלילה ללא הפסקה. הוא לא שילם בעשרה בחודש, לא שילם אחרי חודשיים ולא אחרי שלושה חודשים".

"כשהתקשרתי מישהי צעקה עליי שכבר שילמו לי וניתקה וככה עברו שנים ללא תשלום", הוסיפה בפוסט שעד מהרה גרר אחריו תגובות שונות. "לא חתמתי על שום טופס לפני העבודה ככה שאין לי תיעוד. אז מה למדתי מזה? להילחם על השכר שמגיע לי ולא להצביע לאסף שמנצל ילדים שיעבדו בשבילו".

בין קוראי הפוסט היתה קרן, בתו של דעבול, שמיהרה להגיב וכתבה שהיא בספק לגבי אמיתות הפוסט, אבל שבכל מקרה היא תפעל שישלמו לאותה מתלוננת.

דעבול היה הרבה פחות סלחני להאשמות ובשיחה עם 'ידיעות ראשון' הודיע כי בכוונתו לתבוע את מי שיוציא את דיבתו. "יש בכוונתי לתבוע את הגברת ואת כל מי שסייע לה וכתב שקרים אלו נגדי", הוא אומר. "כולם יודעים שלקחתי הלוואה כדי לשלם לכולם עד השקל האחרון".

דעבול גם הוסיף כי מספר הטלפון הנייד שלו מפורסם פעם אחר פעם, כך שניתן לפנות אליו תמיד ישירות בכל עניין. "הגברת הזו תצטרך להוכיח שאפילו פעם אחת היא התקשרה אליי ולא עניתי. אין לי ספק שזו המצאה ושהיא נשלחה על ידי יריביי הפוליטים, כנראה שאין גבול לרוע".