יום מתוח במיוחד עבר אתמול (ב') על בעלי העסקים בראשון לציון, שחיכו לראות מה תעשה העירייה לגבי פתיחת המרכולים בשבת.

כזכור, אמש עלה להצבעה במועצת העיר תיקון לחוק עזר עירוני שיאפשר פתיחת עסקים בשבת, בעקבות האפשרות כי בכנסת יחוקק 'חוק המרכולים'- האוסר על פתיחת עסקים ללא חוק עזר עירוני מתאים.

בסופה של הישיבה, שהייתה סוערת ביותר, אושר כי יוכלו להמשיך לפעול בשבת עסקים לממכר אוכל ושתייה הנמצאים ברחובות ראשיים או אזורי תעשייה.

למרות חשיבותו של החוק והשפעתו על פני העיר, הישיבה התאפיינה בכיסאות ריקים רבים ובחוסר יציבות בקואליציה של המועצה- רק 15 מתוך 25 חברי מועצה הגיעו להצבעה, ורק 10 היו בעד התיקון.

ישיבת המועצה בנושא פתיחת המרכולים בשבת | צילום: באדיבות העירייה

בראש הנעדרים היו כמובן ראש העירייה דב צור וסגניו אייל מושיוב ויוסי חממי, שלא יכלו להשתתף בעקבות ההגבלות שהוטלו עליהם לאחר החקירות, אבל כאמור, מלבדם היו חסרים חברי מועצה רבים נוספים.

אישיות פוליטית בולטת שנעדרה וספגה על כך ביקורת מצד חבריו היה הרב אריה כהן, שעומד בראש רשימת ש"ס בעיר, והיה אמור להיות ראש המתנגדים.

"בישיבות המוקדמות הוא אמר שאין לו כוונה לשבור את המשמעת הקואליציונית, ולכן הוא ייצא בטרם ההצבעה תתחיל. אמש הוא לא היה, ולדעתי זאת פגיעה במצביעים שלו" סיפר אחד מחבריו לקואליציה.

הרב כהן מצידו הסביר אמש למיינט ראשון: "אני אמרתי והסברתי את התנגדותי הנחרצת במשך שעתיים וחצי רצופות בישיבת ההנהלה, וגם הצבעתי נגד. לצערי אמש לא יכולתי להגיע בגלל סיבות אישיות שקשורות לאחד מבני המשפחה שלי, ונאלצנו ללכת לבדיקות דחופות. בגלל המחטף הזה אני כועס, ולכן גם לא אגיע להצביע בישיבת התקציב".

היו הרבה כיסאות ריקים. מתוך ישיבת המועצה | צילום: באדיבות העירייה