אחרי שהסתיים ההלם הראשוני של לא מעט מתושבי ראשון לציון בעקבות חשיפת פרשת השחיתות לכאורה בעיר, ומעצרם של ראש העירייה דב צור ובכירים נוספים, מתחילות המחשבות על היום שאחרי: מה יקרה בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות?

טרם חשיפת הפרשה נראה היה כי אין לצור מתחרים משמעותיים הזוכים לתמיכה, אולם אין ספק כי מעמדו נפגע בעקבות האירועים האחרונים. אחד השמות המפתיעים שעלו כמועמדים להחליף את צור הוא ראש העירייה המיתולוגיה מאיר ניצן.

כזכור, ניצן כיהן בתפקיד ראש העירייה במשך 23 שנים, ולאחר מכן עמד בראש הוועדה הקרואה בעיריית לוד. בשנים האחרונות משתמש ניצן בן ה-86 בניסיונו וכותב ספרים על טוהר המידות בשלטון המקומי. "אני אכן מקבל פניות מתושבים להתמודד, אבל עדיין לא הזמן לדבר על כך", מודה ניצן.

מאיר ניצן | צילום: אבי מועלם

מלבד האפשרות שירוץ לראשות העיר, ניצן מגלה כי בתקופה האחרונה הוא גם מקבל פניות של חברי מועצה שמבקשים ממנו להביע תמיכה פומבית בהם, לכשיציגו מועמדות.

"אני מוכן לחנוך מתמודד שלדעתי יהיה ראוי לכך, ולהנחות אותו במה שצריך. פנו אלי כמה כבר אנשים שביקשו ממני את העזרה שלי בהתמודדות לראשות העירייה, אך אני עדיין לא נעניתי לכך", הוא אומר.

מלבד לניצן, שהוא בעל ניסיון רב בתפקיד, הפרשייה בה מעורב צור נתנה ביטחון ללא מעט מתמודדים נוספים לנסות את מזלם. לדברי גורם בקיא בעירייה, בשלב זה ידוע על שמונה אנשים ששוקלים לרוץ לראשות העיר.

"השמות שעלו הם לא חדשים ויש בהם חברים מכהנים, וביניהם רז קינסטליך, דורון אוזן ומוטי עג'מי. כמו כן יש את אסף דעבול וליאל אבן זוהר שבבחירות שעברו התמודדו נגד צור. בנוסף, ייתכן ויו"ר 'יש עתיד' בראשון לציון אמיר סולרסקי ישקול לרוץ".

אולם, גורם המקורב לצור ממליץ לכולם להמתין להתפתחויות: "לאחרונה יש שמועות של כאלה שרוצים לרשת את מקומו של צור וכבר תופרים חליפות ומדברים בכל מקום נגדו", הוא אומר. "אני מציע להם לא לשמוח מהר מדי, צור יחזור מהר מהצפוי לעניינים ויתמודד על ראשות העיר בהצלחה".