קשה לומר כי הפרסומים אמש (ד') אודות החלטת המשטרה לחקור באזהרה את סגן ראש העיר לשעבר ויו"ר הקואליציה בהווה הפתיעו את הפעילים בעיריית ראשון לציון.

בתקופה האחרונה, מאז שהודיעה המשטרה שתבדוק חשד לפלילים נגד דוד ביטן, נפוצו שמועות רבות אודות המעורבות שלו בפרשיות שונות הקשורות לאי סדרים כספיים, והיכרותו עם אנשי עסקים בכירים שהרוויחו מיחסי הקרבה עימו.

לדברי פעיל עירוני הבקיא פרשה, הטוען כי העביר גם חומרים למשטרה בעניין, מדובר בתקופה בה שימש ביטן כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, ובמסגרתו תפקידו נפגש עם קבלנים בכירים ולכאורה העניק להם הטבות לפרויקטים שבנו ברחבי העיר. יש לציין כי טענות אלו טרם הוכחו ובשלב זה ביטן טרם נחקר אודותיהן.

"אני אישית העברתי למשטרה חומרים וראיות, ויש לא מעט עליו ועל בכירים נוספים בעירייה. ככל שיעבור הזמן עוד בכירים יצטרכו לספק תשובות על מעשים לא כשרים" הוא מספר.

דוד ביטן | צילום: דוברות הכנסת

גורם עירוני בכיר נוסף סיפר כי על פי הידוע לו, אכן מדובר בתקופה שבה שימש ביטן כיו"ר הועדה לתכנון ובניה. "בעירייה מדברים על כך שהנושא בחקירה הוא אחד הפרויקטים הנבנים בעיר כעת, ועל כך שקרקע יקרה נמכרה לאיש פרטי בפחות מהשווי שלה.

"אני מניח שהטבעת מתהדקת סביבו וסביב בכירים נוספים, והם בטח לא רגועים בימים אלו. אם יבקשו הצהרת הון של כמה בכירים בעירייה זה יכול לגלות כמה דברים. המצב שנוצר כעת הוא לא נעים, וכואב על כל מי שנחשד במעשים לא חוקיים" הוסיף הגורם.

כזכור, כיסא החקירות לא זר לביטן. לפני שבע שנים הוא נחקר בחשד לעבירות של טוהר המידות, ובעקבות החקירה ויתר על חלק מסמכויות בתחום הבינוי. בסופו של דבר התיק נגדו נסגר והוא המשיך בחיים הפוליטיים.

דבריהם של הגורמים הללו על כך שביטן לא החשוד היחיד בעירייה מצטרפים לפרסומים ישנים שצצו מחדש השבוע לגבי קשרים בין ראש העירייה דב צור ליזם הנדל"ן ארז מוסצ'ו, והחשד שסייע למוסצ'ו בעסקיו. האם בכירי עיריית ראשון לציון עומדים בפתחה של תקופה חקירות? ימים יגידו.