בעוד פחות משנה יתקיימו הבחירות המוניציפאליות, ולא מעט גורמים כבר מתחילים לחמם מנועים ולהתכונן אליהן. כמובן שלפני הבחירות כולם מבטיחים הבטחות, אבל בפועל, האם אתם יודעים כמה חברי המועצה פעלו מאז שנבחרו?

בישיבות מועצת העיר מחליטים חברי המועצה החלטות המשפיעות על חיי התושבים, מציעים הצעות לסדר, ובין היתר קובעים איך להשתמש בכספי המיסים שמשלמים התושבים. אבל כמה מהם טורחים להגיע לישיבות הללו?

למזלו של הבוחר שאמור לעמוד בקלפי בעוד כשנה, המספרים לא משקרים. ביצענו בדיקת נוכחות קפדנית של ישיבות המועצה (מן המניין ושלא מן המניין) לאורך השנה האחרונה, מנובמבר 2016 עד עכשיו, נובמבר 2017. אז מי הבריז הכי הרבה? ומי הקפידו להגיע?

.

על פי הפרוטוקולים של ישיבות המועצה מהשנה האחרונה, שיאן ההיעדרויות הוא שמעון טרבלסי, העומד בראש סיעת "חי". טרבלסי הגיע ל-7 ישיבות בלבד מתוך 22, 31% מכלל הישיבות.

לא רחוק ממנו בדירוג נמצא אבשלומוב יצחק מסייעת "ראשונים ביתנו", שנכח רק ב-8 ישיבות מתוך 22, 36%. אחריהם ברשימה חברי המועצה מנחם יפת מסיעת "דרך חדשה עם הירוקים של ראשון", אסף דעבול מסיעת "פז", וכהן אריה מסיעת ש"ס, שפספס חצי מישיבות המועצה.

100 % נוכחות. מיכל קלדרון | צילום: יח"צ

אבל לא הכל קודר. שני חברי מועצה הגיעו לכל הישיבות שהתקיימו בשנה האחרונה- ציון כהן מסיעת "רק ראשון", ומיכל קלדרון מסיעת "הבית היהודי", שניהם עם נוכחות מלאה.

היו גם כאלה שהחסירו רק ישיבה אחת- אבי חיים מסיעת "הירוקים והצעירים" ומוטי עג'מי מסיעת "רק ראשון".

פקודת העיריות בארץ קובעת כי אם מישהו מחברי המועצה נעדר משלוש ישיבות ברציפות, או במשך שלושה חודשים- ראש העירייה מחוייבים לשלוח להם הודעה בנידון, והוא יכול אף להפסיק את כהונתם (אלא אם נעדרו בגלל שירות מילואים, מחלה, או באישור  מראש), אולם מבדיקה שערכנו ראש העירייה לא נקט עד כה בצעד הזה.

החסיר רק ישיבה אחת. אבי נעים

מחברת המועצה מיכל קלדרון נמסר: "נכנסתי לעשייה הציבורית מתוך אמונה שזהו השדה בו ניתן להשפיע ולשנות דברים לטובת תושבי העיר, ובמיוחד לטובת הציבור הדתי לאומי שאני נציגתו במועצה. בהתאם לכך, אני משקיעה רבות בישיבות המועצה ובוועדות השונות.

ממשרדו ציון כהן נמסר: "סגן ראש העירייה מבקש לציין כי נוכחותו בישיבות המועצה היא חלק  מהעשייה הציבורית המוניציפלית הרבה בה הוא עוסק מזה שנים רבות, והוא עושה את עבודתו נאמנה למען התושבים שבחרו בו".

מחברי המועצה שמעון טרבלסי, אבשלומוב יצחק, מנחם יפת ואסף דעבול טרם נמסרה תגובה.