יריבות פוליטית היא דבר מוכר ואף מתבקש כשמדובר בנבחרי ציבור בעלי דעות שונות, אבל המצב בין ראש העירייה דב צור ויו"ר האופוזיציה אסף דעבול הרחיק לכת, כאשר השניים מנהלים סכסוך מתמשך שעשוי גם להגיע לבית המשפט.

ההתפתחות האחרונה בעניין התרחשה כאשר אסף דעבול, ראש האופוזיציה ויו"ר ועדת הביקורת בעיריית ראשון לציון, שלח לאחרונה מכתב חריף לראש העירייה דב צור. במכתבו, דעבול דורש מראש העירייה לחדול מהטחת ביקורת בו, שלדבריו היא בבחינת לשון הרע. הוא אף רומז כי אם הביקורת לא תיפסק, הוא יפנה לערכאות משפטיות בנושא.

ראש העירייה דב צור | צילום: שלומי כהן

הסכסוך בין השניים התחיל לפני זמן רב, כאשר במשך תקופה ארוכה השתמש דעבול ברשת החברתית כדי לבקר את ראש העירייה. ברשתות הוא תקף את צור, ורמז כי יש תחת הנהגתו שחיתות לכאורה בהתנהלות העירייה. טענות אלו גרמו לצור לנקוט בהליך קיצוני, כולל הגשת קובלנה פלילית נגד דעבול. בסופו של דבר הושגה פשרה בעניין, דעבול פרסם הבהרה בדף הפייסבוק שלו ובמקביל משך צור את הקובלנה.

הליך משפטי זה לא היה הראשון שבו נקט צור לאחרונה. לאחרונה פורסם בעיתון "ידיעות ראשון" כי ראש העירייה שלח מכתב לפעיל העירוני ולד קפוסטין, ובו הוא נדרש לחזור בו מביקורת שפרסם בעיתון - אחרת הוא יהיה חשוף לתביעה.

מהלכים אלה של איומים בהליכים משפטיים גרמו לביקורת על צור מצד גורמים עירוניים. לטענתם, ראש העירייה משתמש בהפחדה כדי לסתום פיות ולמנוע ביקורת עליו.

אסף דעבול | צילום: קובי קואנקס

העימות הנוכחי בין צור לדעבול החל בעקבות דברים שכתב בעבר יו"ר האופוזיציה, ובהם הטיח ביקורת על התנהלות העירייה במהלך אישור 30 יחידות דיור בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. התגובה של צור הייתה חריפה.

"מדהים איך חבר מועצה שעד היום מתקיימות בביתו חריגות בנייה אחרי דוח מבקר מדינה משנת 2005, מלהג על עבירות של אחרים ועל גורמי האכיפה", כתב צור לדעבול, "ממש 'טובל ושרץ בידו'. לא אהסס לפעול נגדך שוב אם לא תרסן את דבריך, והפעם אמצה את הדיון עד תום". כאמור, דעבול מבקש שראש העירייה יחזור בו מדברים אלה ורואה בהם לשון הרע.

את תגובת דעבול לא ניתן היה להשיג.