19:00 - 76,137 בוחרים כבר התייצבו בקלפיות והשפיעו בקולם על תוצאות הבחירות העתידיות של ראשון לציון. מדובר ב-36% בלבד מסך בעלי זכות הבחירה בעיר, ואמנם מדובר בעלייה של 18.7% ביחס לבחירות 2018, אך נראה שרבים מתושבי העיר עדיין לא מימשו את זכותם הדמוקרטית. 

16:00- 56,156 תושבים הצביעו עד לשעה זו בראשון לציון, בעיר מתגוררים 209,511 בעלי זכות בחירה, כך שנכון לעכשיו אחוז המצביעים עומד על 27. מדובר בעלייה משמעותית של 15.3% ביחס לבחירות 2013. 

עוברים על הרשימות בבוקר הבחירות | צילום: אבי מועלם

14:45- מטה הבחירות של ״ראשון אחת״ בראשות המועמד לראשות העיר, מוטי עג'מי, הגישה עתירה דחופה לבית המשפט המחוזי מרכזי על מנת להורות לוועדת הבחירות העירונית בראשל״צ שלא להצמיד את אותיות הרשימה "את" בפתק הלבן לאלה של רשימת סרוגים שסימנה "אח".

בפניה לבית המשפט, באמצעות עו״ד מילי וייס ורסאנו, מבקשים במטה: "למנוע הטעיה של ציבור המצביעים הרחב שמביע אמון ברשימת 'ראשון אחת', דבר שעלול להשפיע על תוצאות הבחירות בה קול כל חשוב".

14:00 - נכון לשעה זו הצביעו בראשון לציון 43,782 מבעלי זכות הבחירה בעיר. אחוז ההצבעה הממוצע לעיר עומד על 21%, עלייה של 12.6%במספר המצביעים ביחס ל-2013. 

13:00 - המתמודד לראשות העירייה,אסף דעבול, הגיש תלונה למשטרת ישראל ולוועדת הבחירות המרכזית בטענה להתנהלות לא תקינה בקלפיות בראשון לציון וחשד לזיוף.

לטענתו לא ניתנה גישה למשקיפיו, המאושרים על ידי משרד הפנים ובאמצעות כתב מינוי תואם, הוצאה יו"ר קלפי מטעמו ע"י סגנית קלפי של מתמודד אחר, והוצאו פתקי הצבעה מהקלפי.

אסף דעבול: ״הבחירות הללו הן על טוהר המידות ונגד השחיתות, לצערנו ההתנהלות לא תקינה גם ביום הבחירות עצמו. אנו מצפים למערכת בחירות נקייה והוגנת״.

אווירת בחירות ברחובות ראשל"צ | צילום: אבי איצקוביץ'

12:00 - עלייה במספר המצביעים בעיר. נכון לשעה זו הצביעו בראשון לציון 22,680 מבעלי זכות הבחירה. אחוז ההצבעה הממוצע לעיר עומד על 11%, עלייה של 3.8% במספר המצביעים נכון ל-2013. 

11:30 - עמי בן דוד, דובר מחוז מרכז של המשטרה ל"מיינט ראשון": אין חריגים. כל התחנה וכוחות תגבור מיחידות המחוז סביב הקלפיות בראשל"צ, שומרים על טוהר הבחירות, הסדר הציבורי ומאבטחים את האזרחים שבאים למלא את חובתם האזרחית.

11:10 - מטה הבחירות של ״ראשון אחת״ בראשות המועמד לראשות העיר, מוטי עג'מי, הגישה בקשה דחופה לוועדת הבחירות העירונית בדרישה שלא להצמיד את אותיות הרשימה "את" בפתק הלבן לאלה של רשימת סרוגים שסימנה "אח".

בפניה לועדת הבחירות העירונית דרשו במטה "ראשון אחת": "למנוע הטעיה של ציבור המצביעים הרחב שמביע אמון ברשימת 'ראשון אחת', דבר שעלול להשפיע על תוצאות הבחירות בה קול כל חשוב".

11:05 - המתמודד לראשות העירייה, דורון אוזן, הצביע בקלפי בבית ספר 'בארי'.

דורון אוזן ברגע ההצבעה | צילום: מטה הקמפיין

11:00 - נכון לשעה זו הצביעו בראשון לציון 11,222 מבעלי זכות הבחירה. אחוז ההצבעה הממוצע לעיר עומד על 5.34%, עלייה של 0.1% ממספר המצביעים נכון ל-2013. נכון לשעה זו אחוז ההצבעה הארצי עומד על 7.17%.

10:40 - דוד אלימלך יו"ר ועדת הבחירות בראשון לציון: "עד כה הכל בשליטה מלאה. מלבד תקלות נקודתיות כמו מחסור בפתקים שטופל באופן מיידי. אין בעיות מיוחדות או אירועים חריגים והכל מתנהל כשורה". 

10:15 - נכון לשעה זו הצביעו בראשון לציון 9443 מבעלי זכות ההצבעה. אחוז ההצבעה הממוצע לעיר עומד על 5%, ירידה של 0.7% ממספר המצביעים נכון ל-2013.  

10:00 - המתמודדים לראשות העירייה מוטי עג'מי ואסף דעבול הצטרפו למצביעים ושלשלו לתיבה את המעטפות.  ״הגענו לרגע השיא, היום מחזירים את ראשון לציון לתושבים. אלה בחירות על טוהר המידות ושקיפות מול השחיתות״, הכריז דעבול בעת ההצבעה ואמר: ״אני קורא לכולם לממש את זכותם הדמוקרטית, להצביע ולהשפיע".

אסף דעבול, ההצבעה מאחוריו | צילום: קומיוניקה

עג'מי ברגעי ההצבעה | צילום: מטה הקמפיין

09:00 - הקלפיות נפתחו ברחבי העיר, והציבור החל להגיע. בין המצביעים היו גם ראש העירייה, דב צור שענה לשאלות תושבים בפתח הקלפי, בזמן שהמתין בתור כאחד התושבים.

גם המועמד לראשות העירייה רז קיסנטליך הגיע עם משפחתו להצביע בקלפי ביפה נוף.

רז קינסטליך מצביע | צילום: יח"צ

ובאותה שעה הגיעה לקלפי גם המועמדת לראשות העירייה ליאל אבן-זוהר. אבן זוהר ליאל הגיעה לקלפי בשכונת פרס נובל עם עם בעלה עודד בן דוד.

ליאל אבן זוהר ברגעי ההצבעה | צילום: מטה דרך חדשה

07:00 - יום הבוחר הגיע – הקלפיות נפתחו ברחבי העיר והציבור נקרא לצאת ולממש את זכותו הדמוקרטית. בראשון לציון מתגוררים 266,879 תושבים, מתוכם 150 אלף בעלי זכות בחירה שיצביעו ב-350 קלפיות. מספר חברי המועצה לאחר הבחירות יעמוד על 29. איך יודעים איפה מצביעים? מה להביא לקלפי ומתי יהיו תוצאות? 

ראשל"צ יוצאת להצביע | צילום: אבי מועלם, קובי קואנקס

150 קלפיות בעיר נגישות עבור נכים ובעלי מגבלויות. את רשימת הקלפיות הנגישות ניתן למצוא באתר משרד הפנים

לאחר 33 שנה יום הבחירות הינו יום שבתון, זאת לאחר שאחוזי ההצבעה בבחירות הקודמות עמדו על 51.8% בלבד, והמטרה היא להגדיל את השתתפות הבוחרים בהליך הדמוקרטי. שירותי התחבורה והשירותים הציבוריים יפעלו כסדרן. 

ההצבעה מתבצעת בשני פתקים: צהוב לבחירת ראש העירייה ולבן לבחירת חברי המועצה. סיבוב שני יתקיים אם אף אחד מששת המועמדים לראשות העירייה לא יקבל יותר מ-40% מהקולות. במידת הצורך, למעמד הסיבוב השני יגיעו שני המועמדים שקיבלו את מירב הקולות, והוא יתקיים בעוד שבועיים. 

איפה מצביעים? במידה ולא קיבלתם בדואר את ההודעה לבוחר, לחצו על הקישור של משרד הפנים ואתרו את הקלפי אליה אתם רשומים. 

לקלפיות יש להגיע עם תעודה מזהה (רישיון או תעודת זהות).

הקלפיות נפתחו בשעה 07:00 בבוקר וייסגרו בשעה 22:0 בלילה. החל משעה זו תחל ספירת הקולות והתוצאות יחלו לזרום. לאורך כל היום יועלו ל"מיינט ראשון" עדכונים שוטפים ותוצאות בזמן אמת.