במוצאי שבת הקרובה צפוי להיערך כנס תומכים גדול של המתמודד לראשות העירייה, העומד בראש סיעת 'ראשון אחת', מוטי עג'מי. האירוע צפוי להתקיים באולם אירועים במערב העיר, אך בדיקת "מיינט ראשון" מעלה שמדובר במקום הפועל ללא רישיון עסק ואף הוגש נגדו כתב אישום.

מוטי עג'מי | צילום: אבי מועלם

בימים אלה, ישורת אחרונה שלפני הבחירות, עורכים המתמודדים לראשות העירייה כנסים ואסיפות שונות, זאת כחלק מניסיון לייצר מפגן כוח אחרון לפני יום שלישי, בו ילכו התושבים להצביע. 

בין הכנסים מתוכנן גם אירוע גדול במוצאי שבת הקרובה, אליו הוזמן הציבור להגיע. בהזמנה לאירוע מצוין שהוא ייערך בגן אירועים ותיק ('שמש אדומה') השוכן ברחוב אלטלנה בעיר, ושימש בעבר גורמים עירוניים עבור כנסים שונים. 

הבעיה היחידה היא בכך שהמקום, לפי בדיקה שנערכה מול העירייה, מגלה שהמקום מתנהל ללא אישור עסק, ולכן כל אירוע המתקיים בו נערך ללא היתר, מה שעשוי להיות בעייתי עבור הכנס המתוכנן.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה:

"העסק פועל ללא רישיון לאחר שלא קיבל אישורי כבאות ונגישות. כמו כן לא הוצא היתר לשינוי שימוש ולחריגות הבניה. בגין כל אלו, הוגש כתב אישום בגין ניהול עסק ללא רישיון". 

מסיעתו של עג'מי, ״ראשון אחת״ נמסר:

״מטה הבחירות פנה למספר אולמות אירועים בעיר על מנת לקיים את אירוע השיא של הקמפיין לכמות של למעלה מ-1,200 איש. ידוע לנו כי עיריית ראשון לציון עצמה, וגופים הנתמכים על ידה, קיימו במקום אירועים במהלך השנה האחרונה ולכן לא הנחנו כי בית העסק אינו מחזיק ברשיון עסק״.