(צילום וידאו: באדיבות אבי בלושטיין)

הביצוע המרגש של עידן רייכל: בסיום הופעה שנערכה אמש (מוצ"ש) בהיכל התרבות בפתח תקוה ניגשה אל הזמר אימו של הפצוע הקשה ביותר ממלחמת לבנון השנייה, יונתן לוין (36), וביקשהממנו לבצע את השיר שהוא הכי אוהב לשמוע - "מנעי קולך מבכי". למרות שההופעה הסתיימה ורוב הקהל כבר יצא מן ההיכל, רייכל ניגש באופן ספונטני אל הפסנתר והקדיש את השיר באופן אישי ליונתן. לאחר מכן עלה רייכל אל היציע שבו ישב יונתן ושוחח עם אימו רחל. המחווה התאפשרה הודות ליו"ר היכל התרבות, אבי בלושטיין, והמנכ"ל אריה ימיני.

(צילום וידאו: באדיבות אריה ימיני)

אימו של יונתן, רחל, סיפרה: "יונתן היה קצין צנחנים במילואים בעת מלחמת לבנון השנייה. הוא נפצע ב-10 לאוגוסט בכפר מרכבה בלבנון. טיל פגע בו והוא ספג פגיעת ראש קשה. היינו שלוש שנים בשיקום בבית חולים תל השומר. היום הוא בבית, מונשם, במצב קשה. אנחנו משתדלים כמה שיותר לתפקד באופן נורמלי. לתת לו את החיים שמגיעים לו. אנחנו עושים את זה עם כל הקשיים והלוגיסטיקה המורכבת. מנכ"ל ההיכל אריה ימיני איש מקסים שמאפשר לנו להגיע להיכל התרבות מתי שאנחנו מבקשים או כאשר יש משהו מעניין אותנו". 

איך יצרת את הקשר עם עידן רייכל ? 

"אמרתי לעידן שאני הייתי בהופעה שלו קצת אחרי המלחמה ושמעתי את השיר הזה, שהוא שיר על רחל אימנו. כששמעתי את השיר בפעם הראשונה בהופעה של עידן נורא בכיתי. הוא לא שר את זה בהופעה הנוכחית ובגלל שביקשתי אמר שישיר".

יונתן שומע הרבה שירים של עידן רייכל?

"אנחנו משמייעים ליונתן הרבה את השירים של רייכל. התגובות שלו הן תגובות שקשה לתאר אותן. הוא סובל פגיעת ראש מאוד קשה. הוא לא מזיז שום איבר, משותק בכל הגוף. יונתן מבין הרבה יותר ממה שהוא מסוגל להראות".

איך נראים החיים של יונתן בימים אלה? 

הוא מונשם ומטופל בבית. אנחנו מתגוררים בגני תקווה ויוצאים איתו יום יום, מטיילים. אנחנו הולכים איתו המון למופעים, הרצאות והצגות. אפילו לקחנו אותו לחו"ל לפני כשנתיים. אנחנו משתדלים לתת לו חיים נורמליים כמה שאפשר במסגרת המצב הפיזי הקשה מאוד שלו. כל נסיעה כזאת או מופע כזה עושה לנו טוב".

יונתן אהב מוזיקה גם לפני הפציעה הקשה? 

"הוא אהב מאוד מוזיקה, היה סטודנט להיסטוריה ומדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב. יום אחד הוא נקרא למילואים וזהו. החיים התהפכו".