הכתבה פורסמה לראשונה ב ynet. כתבה: הגר בוחבוט.

שמישהו יקרא למשאבי אנוש - כוכבת היוטיוב הסינית "מיס יה" (Ms Yeah) גורפת מליוני צפיות לכל סרטון שלה, בזכות כישרון ייחודי - להוציא לפועל בישול מורכב באמצעות שימוש בחפצים הלקוחים משגרת היום-יום המשרדית.

מה שנחמד במיוחד בסרטונים שלה הוא התושיה שהיא מגלה. מאחורי כל מנה - וכזכור לא מדובר בהכנת סלט אלא במנות מסובכות, יש מחשבה מורכבת לפרטי פרטים ושימושים בלתי שגרתיים בחפצים המעטים הזמינים לה. מיס יה היא לא רק שפית מדופלמת, וכדי להוציא לפועל את המנות שלה היא נדרשת להפגין גם ידע טכני - כשהיא מפרקת ומרכיבה, מלחימה ומבריגה מוצרי חשמל, רהיטים משרדיים וחפצים אחרים, והופכת אותם באופן מקגייוורי להפליא לחפצים שלהם היא זקוקה בעת הבישול.

גם לראות את האדישות של חבריה למשרד כשהיא מבעירה אש, אופה, צולה, מבשלת או מטגנת את ארוחות הצהריים שלה, משעשעת למדי. זאת בניגוד למוחלט לפתקים שהיא מקבלת ממחלקת משאבי אנוש - בהם היא נדרשת להחליף חפצים משרדיים שונים שאותם היא הורסת לגמרי בשביל המנות שלה.

המשרד אגב, הוא משרד קריאייטיב הממוקם בעיר צ'נגדו - בירת מחוז סצ'ואן שבסין. היוטיוברית המצליחה מספרת כי העובדה שמדובר במשרד קריאייטיב היא שמסייעת לה להפיק את הסרטונים שלה, שכן במשרד מצלמים דברים הזויים מהסוג הזה על בסיס שגרתי. היא מספרת גם שבניגוד למקומות עבודה אחרים, הבוס שלה מעניק לה וליתר העובדים חופש פעולה מוחלט, עד כדי כך שהרבה פעמים היא מבקשת ממנו לצאת מהמשרד שלו ולפנות אותו על מנת שתוכל לצלם שם סרטון.

מיס יה מעלה את סרטוני בישול האקסטרים שלה כבר מספר חודשים, והיא מדווחת כי בתקופה האחרונה חלה עלייה ניכרת בכמות הצפיות שמגיעות מארצות הברית, סינגפור וטייוואן. לטענתה, ההצלחה טמונה בין השאר בעובדה שאין מחסום שפה, שכן היא מקפידה שלא לדבר בכלל בסרטונים שלה - מה שהופך אותם נגישים לקהלים מסביב לעולם.